ZOZNAMY ANGLICKÝCH FRÁZ

ZOZNAMY ANGLICKÝCH FRÁZ PODĽA GRAMATICKEJ KATEGÓRIE:
Frázy, resp. slovná zásoba v angličtine sa v zásade môže deliť nasledujúcim spôsobom:
1. Frázové slovesá
2. Idiómy a ustálené slovné spojenia
3. Slangové slovíčka a výrazy

To znamená, že každá položka v našej databáze fráz spadá do jednej z týchto kategórií. Registrovaní členovia na našej stránke majú okrem iných výhod aj možnosť prezerať si kompletné zoznamy všetkých fráz (zoznamy fráz pre registrovaných).

Frázové slovesá » 1386
Idiómy a slovné spojenia » 1625
Slovíčka a slangové výrazy » 1307
CELKOM: 4318ZOZNAMY ANGLICKÝCH FRÁZ A SLOVÍČOK PODĽA OBLASTÍ POUŽITIA:
Aby ste frázy z našej databázy mohli použiť aj na konkrétne účely (napríklad na dovolenke alebo pri návšteve reštaurácie), vytvorili sme špeciálne tematické zoznamy. Sú v nich vyfiltrované anglické frázy a slovná zásoba, ktorá úzko súvisí s danou tematickou oblasťou každodenného života. Výrazy a slovíčka v zoznamoch nižšie ti rýchlo a na príkladoch z reálneho sveta pomôžu rozšíriť tvoju anglickú slovnú zásobu.
100 NÁHODNÝCH FRÁZ A SLOVÍČOK Z NAŠEJ DATABÁZY:
(klikni na frázu alebo slovíčko a zobrazí sa vzorová veta v angličtine s prekladom do slovenčiny)
frontierto hugHands up!cast a spellturn the heat upsetupget a word in edgewiseself explanatoryput asidedig up (something)breastfeedingwalk aroundhung-overdo someone a favoursafe pair of handshit the big timeto pickeloquentlyblow the whistledefendanttake into considerationturnoutsharboringcrunch numbershold outgoal settingraised bedsoverrunflabbreak evenget back on one’s feetexit polltrip planninghuemisdemeanoragainst all oddscredit lineoff limitslay outtuck updole outheart attackfind (someone) attractivefree speechdisembarktake a loanbriefcasechime inrun alongself-sufficientstraight shooterbikerspin hopes onto get startedreek (of something)go through (something)blossom intobrain damageinklingkiddingmark upattempt suicidecoworkersto do (something) on purposegive yourself upmessed uptuck inlurkingmake sailto pop the questionblock offchest painspotterWelcome aboardround uplet outamenablegrab a seatundiesthrowbackhigh achieverto presspay dearlyto show the strainI can tell youextra chargesstay putbump into somebodysad actbrick and mortarbeat outto bookcramp upcap offto fancy somethingshort outmake (something) happenwind upfigure (something) outgrumpy